Отлично представяне на домакините в проведената Балканска купа по летен биатлон в Троян

Балканска купа по летен биатлон в Троян Балканска купа по летен биатлон в Троян Снимка: БФБиатлон

Най-добрият ни биатлонист - троянецът Владимир Илиев и Милена Тодорова спечелиха две поредни победи на завършилата в Троян Балканска купа по летен биатлон (28-29 септември). Българските състезатели спечелиха повечето стартове от първия ден на Балканската купа по летен биатлон в Троян. Надпреварата започна със спринтовите дисциплини в различните възрастови групи при участието на състезатели от Румъния, Турция, Гърция, Босна и Херцеговина, Северна Македония, Хърватска и България.

Най-точен мерник вчера демонстрира Лора Христова, която триумфира при девойките на 10 км и единствена от стартиралите във всички възрастови групи завърши само с една грешка на стрелбището, а Анастасия Войнович от Босна и Херцеговина успя да изпревари за второто място Симона Василева, финиширала след три неточни изстрела.

При кадетките на 7.5 км новата надежда на българския биатлон Валентина Димитрова грабна втора поредна победа с 4 пропуска на рубежа. Среброто заслужи  румънка Аделина Римбеу, а бронзът бе за Лора Радковска.