С убедителни победи кадетите на "Троян Волей" се класираха за следващия етап на Държавното първенство

Радостта на момчетата на Анатоли Пенев Радостта на момчетата на Анатоли Пенев Снимка: ВК "Троян Волей"

Кадетите на "Троян Волей" постигнаха 2 победи в 2 мача и се класираха за следващия етап на Държавното първенство, съобщиха от троянския клуб!

Момчетата на Анатоли Пенев не спират да радват троянци със своите победи. На втората част от финалите в регион "Хемус" троянските кадети победиха с 3:0 ВК "Монтана". Със същия резултат завърши и срещата с "Локомотив" Червен бряг.

В спортна зала "Чавдар" "Троян Волей" започна мощно и безкомпромисно срещу ВК "Монтана". Затова и успехът в първия гейм не беше изненада - 25:21. Втората част започна силно за гостите, които успяха да натрупат аванс от 5 точки, но подкрепяни от троянската публика, кадетите ни не просто обърнаха резултата, но успяха убедително да поведат с 2:0 гейма - 25:19. Вече прекършени, монтанчани имаха силите да спечелят само 11 точки в заключителната трета част.

Следващият двубой за "Троян Волей" - този срещу "Локомотив" Червен бряг, беше със същия краен резултат - 3:0.

С постигнатите резултати волейболистите на "Троян Волей" продължават към следващата фаза на Държавното първенство - зонални квалификации.