Спорт

Най-голямото световно бягане с кауза – Wings for Life World Run, ще се проведе и през 2021. На 9 май точно в 14:00 ч. местно време хиляди души от десетки различни държави ще стартират едновременно, за да подкрепят фондацията в мисията ѝ гръбначните увреждания да станат напълно лечими. Сред тези…
В началото на месец април почина легендата на българския биатлон Васил Василковски от с. Ломец. Авторът на този материал не беше чувал за него, затова се амбицира да разбере от негови съселяни, роднини, състезатели, студенти, колеги и приятели какъв човек и спортист е бил извън това, с което отбелязаха смъртта…
На 13-14.04.2021 се проведе състезание за купа „Г. С. Раковски“. През първия ден имаше общ старт за мъже и юноши страша възраст – 120км. Съставът на мъжкия отбор беше изграден от трима състезатели: Даниел Петков, Теодор Русев и Христо Гечев, който зае 9-то място.
В шведския зимен център Йостерсун се проведе масовият старт на 12.5 км, с който завърши Световната купа по биатлон за сезон 2020/21 при дамите.
Представителите на СКО "Хемус" Троян с поредно успешно представяне в проведената от 19 до 21 март Купа по спортно ориентиране "Търново".
След вчерашното си отлично класиране в спринта, Милена Тодорова продължи и днес със впечатляващото си представяне в шведския зимен център Йостерсунд в преследването на 10 км при дамите, част от последния кръг на Световната купа по биатлон за сезон 2020/21.
Най-добрият биатлонист на България - Владимир Илиев продължи отличното представяне на Милена Тодорова при дамите и също, като нея, записа най-доброто си постижение за сезона в последния кръг от Световната купа по биатлон - 20/21, финиширайки на 9-та позиция.
Днес троянската гордост Милена Тодорова се представи отлично в шведския зимен център Йостерсунд и се нареди сред най-големите в световния биатлон. В спринта на 7.5 км, част от последния кръг за Световната купа по биатлон, тя завърши на престижното осмо място.
Днес звездата на българския биатлон Владимир Илиев навършва 34 години.
На 06 март в чешкия зимен център Нове Место на Мораве се проведе спринтът на 10 км при мъжете, част от Световната купа по биатлон. Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев записа най-добрия български резултат и завърши на 25-о място.